04/09/2010
11/09/2010

SURVIVAL KIT 2

Otrais laikmetīgās mākslas festivāls par īzdzīvošanu mūsdienu pasaulē.
 

 
 

Foto no festivāla aplūkojams šeit:

http://www.facebook.com/album.php?aid=15720&id=100000784273811&l=e54f409b21

Laikmetīgās mākslas festivālu SURVIVAL KIT 2 otro gadu organizēja Laikmetīgās mākslas centrs. Tā ietvaros vairāk nekā 70 mākslinieki realizēja savas radošās idejas, pievēršot uzmanību dažādām izdzīvošanas stratēģijām mūsdienu pasaulē. Izstādes, radošās darbnīcas, performances, filmu programma un lekcijas notika no 4. līdz 11. septembrim.

Festivāls SURVIVAL KIT tika izveidots 2009. gadā, reaģējot uz ekonomiskās krīzes radītajām drastiskajām pārmaiņām Latvijas sabiedrībā; šogad tas turpina novērot pilsētas, sabiedrības un pasaules aktuālo norišu pulsu, pozitīvās pārmaiņas un lūkot, ko mākslinieks var darīt lietas labā.


„Pēdējā gada laikā Rīgā ir attīstījušies vairāki radošie kvartāli, atvērušies multifunkcionāli veikaliņi, kafejnīcas, frizētavas, kas veido arī savu kultūras programmu. Vērojama arī radošo inkubatoru attīstība, kas veicina kultūras un biznesa mijiedarbību. Šīs jaunās iniciatīvas piesaka kultūru kā būtisku „izdzīvošanas komplekta” sastāvdaļu un nākotnes attīstības iespēju,” stāsta festivāla SURVIVAL KIT 2 kuratore Solvita Krese.

Šogad SURVIVAL KIT izkārtojies jaunradīto kultūras salu arhipelāgā Miera, Baznīcas un E. Birznieka-Upīša ielā, kā arī Spīķeros, Vecrīgā un rūpnīcas VEF korpusos. Sadarbojoties ar atsaucīgiem namīpašniekiem, tiek apdzīvotas arī tukšās komerctelpas Berga bazārā, Upīša pasāžā un Miera ielā.

Slavenās dāņu mākslinieku grupas „Superflex” iespaidīgi appludinātais makdonalds, Katrīnas Neiburgas jaunākā filma par latviešu lauku kāzu tradīcijām un ekstravagantās performanču mākslinieces Margitas Zālītes „muzikālais katafalks” ir tikai daži no SURVIVAL KIT 2 pārsteigumiem. Izdzīvošanas receptes mākslinieki meklē gan ģimeniskās vērtībās, gan dabas klātbūtnē, gan attīstot dažādas „dari pats!” prakses un izmēģinot alternatīvās ekonomikas variantus, gan arī būvējot jaunus pasaules modeļus. Mākslinieki pievēršas arī aktuālajām sociālajām un politiskajām tēmām, reģistrē ekonomisko kļūdu nospiedumus pilsētvidē un ne bez humora runā par globālā kapitālisma „slīkstošajām” ambīcijām.
„SURVIVLA KIT 2 ir mēģinājums apliecināt, ka ar nelieliem līdzekļiem ir iespējams pozitīvi ietekmēt vidi, kurā mēs dzīvojam, ka, iesaistot apkaimes iedzīvotājus, kaimiņus un garāmgājējus, mēs paši varam radīt savu ideālo pilsētu,” pauž Solvita Krese. Paredzēts, ka SURVIVAL KIT turpinās attīstīties līdz 2014. gadam, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Projektā SURVIVAL KIT 2 piedalās: Mari Aaltonen (FI), Markus Ambach (DE), Vera Arjoma (FI), Baba, Babette, Arnis Balčus, Pauls Bankovskis, Rihards Bargais, Māris Bērziņš, Aigars Bikše, Gunārs Bībers, Linda Blanka, Mārtiņš Blanks, Aigars Borneo, Ēriks Božis, Pavel Braila (DE/MD), Kristians Brekte, Brigāde, Nataša Burliko, Izolde Cēsniece, Daba (Mārtiņš Dāboliņš), Dad Cafe, Daiļi, Elīna Eihmane, Jānis Filipovičs, Miķelis Fišers, Gerhard Friedl (DE), Jose Javier Manzur Garcia, Give Us Work, Patrick Graf (CH), Marta Ģibiete, Lukáš Hájek (CZ), Semjons Haņins un teksta grupa Orbīta, Kirils Himičevs, Ciprian Homorodean (FR/RO), James C. Hopkins (US), Laura Horelli (DE), Pie Humberta, Patrick Jambon (DE), Toms Jansons, Valdis Jansons, Guntis Jasotis, Atis Jēkabsons, Dāvis Kaņepe, Flo Kasearu (EE), Kirils Kirasirovs, Ilva Kļaviņa, Romans Korovins, Rob van Kranenburg (NL), Reinhard Krehl (DE), (K)riteņbraucēji, Kate Krolle, Daiga Krūze, Maija Kurševa, Brigitta Kuster  (DE), Nina Lassila (DE), Anda Lāce, Līga Laurenoviča, Antoine Lefebvre (FR), Kārlis Lesiņš, Kaspars Lielgalvis, Lita Liepa, Lira, Elise Makitalo (FI), Moise Merlin Mabouna (DE), Haralds Matulis, biedrība Mākslas telpa (Inese Baranovska, Diāna Dimza – Dimme, Daiga Dupate, Inga Lāce) Una Meiberga, Inga Meldere, Angela Melitopoulos (DE), Melnais knābis, Laura Meļķe, Miit, Eléonore de Montesquiou (FR/DE), Muhamors, Sanita Muižniece, Nabaklab, Katrīna Neiburga, Ansis Nikolovskis, Jēkabs Nīmanis, radošā apvienība Nomadi (Krista Burāne, Mārtiņš Eihe), Tanja Ostojic (DE), Ingrīda Pičukāne, Renāte Pablaka, Elita Patmalniece, studija Peahen (Patricija Brekte, Madara Makare, Kristīne Kušnere), Philip Pedersen (FI), Latvijas Performances mākslas savienība (Zane Matule, Gatis Vectirāns, Ilze Treimane, Laura Zvilna), Petra Petileta (CZ/LV), Elīna Poikāne, Zdeněk Porcal (CZ), Rosa von Praunheim (DE), Laura Prikule, Krists Pudzens, Sanita Pušpure, Janne Rahkila (FI), Santa Remere, Emīls Rode, Baņuta Rubess, David Rych (DE), Benjamin Sabatier (FR), Krišs Salmanis, ¼ Satori, Katrīna Sauškina, Evamaria Schaller (AT), Meggie Schneider (DE), starpnozaru mākslas grupa Serde (Signe Pucena, Uģis Pucens, Ieva Vītola), Ineta Sipunova, Isabell Spengler (DE), Laura Stasiulyte (LT), SUPERFLEX (DK), Apolonija Sustersic (NL/SI), Modris Svilāns, Maksims Šenteļevs, Dāvids Šilters, Ilmārs Šlāpins, Irina Špičaka, Rasa Šulca, Taka, Pilar Talavera (PE), Tasty, Taša, Tinto, Iveta Vaivode, Ilze Vanaga, Steve Vanoni (US), Iliāna Veinberga, Ieva Veita, Simona Veilande, Oskars Veilands, Toms Veilands, Sabīne Vekmane, Eva Vēvere, Paivi Viinikainen (FI), Gitte Villesen (DE/DK), Andris Vītoliņš, Margita Zālīte, Zane Zajančkauska, Laura Ziemele, Krišs Zilgalvis un galerija Noass, Juris Zvirgzdiņš, XX Gadsimts.

SURVIVAL KIT II organizē Laikmetīgās mākslas centrs.
Festivāla dizaina autors ir Dagnis Skurbe (Give Us Work).

PROGRAMMA PA DIENĀM meklējama šeit

PROGRAMMA
Upīša pasāža un E. Birznieka Upīša iela

PELĒKĀ ASFALTA STĀSTI
Radošā apvienība Nomadi (Krista Burāne, Mārtiņš Eihe)
Fotogrāfiju izstāde, performances, teātris, sarunas
E. Birznieka Upīša iela kvartālā no Dzirnavu līdz Visvalža ielai (sekot norādēm)
05.09. – 11.09. / 18.00 – 20.00

PERFORMANCES MĀKSLAS IZSTĀDE “DZĪVOKLIS”
Latvijas Performances mākslas savienība (LPMS) (Gatis Vectirāns, Zane Matule, Laura Zvilna, Ilze Treima)
Izstāde, performances
Marijas iela 16 - 21
06.09. – 11.09. / 14:00 – 20:00

ATKĀZAS
Katrīna Neiburga
Videoinstalācija un objekti
Marijas iela 16
05.09. – 10.09. / 14.00 – 20.00, 11.09. / 12.00 – 18.00
 
TRACK CHANGES
Līga Laurenoviča (LV), Ingrīda Pičukāne (LV), Kate Krolle (LV), Laura Stasjulīte (LT), Kārlis Lesiņš (LV), Reinhards Krēls (DE), Markuss Ambahs (DE); Baņuta Rubess (LV), Sanita Muižniece (LV), Dāvids Šilters (LV).
Izstāde
Marijas iela 16
05.09. – 10.09. / 14:00 – 20:00, 11.09. / 12.00 – 18.00

ES ESMU ĢIMENE
Elīna Eihmane
Videoinstalācija
Marijas iela 16
05.09. – 10.09. / 14.00 – 20.00, 11.09. / 12.00 – 18.00

SAPŅI AIZ LĪNIJAS
Nataša Burliko
Fotogrāfiju un zīmējumu izstāde
Marijas iela 16
05.09. – 10.09. / 14.00 – 20.00, 11.09. / 12.00 – 18.00

NABADZIŅU PASAULE
Flo Kasearu (EE)
Videoinstalācija
Marijas 16
05.09. – 10.09. / 14.00 – 20.00, 11.09. / 12.00 – 18.00

MUZIKĀLAIS KATAFALKS
Margita Zālīte (Margo), Jēkabs Nīmanis, Ansis Nikolovskis, Maksims Šenteļevs
Muzikāla mobila performance
04.09. / 18:00 – 01:00
Sākums Marijas iela 16, brauciens pa Rīgas centrālajā ielām

BŪT PAR CILVĒKU
Patriks Grāfs (CH)
Interaktīva instalācija
Marijas iela 16
 05.09. – 10.09. / 14.00 – 20.00, 11.09. / 12.00 – 18.00

TAUTAS APTIEKA
Starpnozaru mākslas grupa Serde (Signe Pucena, Ieva Vītola, Uģis Pucens)
Izstāde, radošā darbnīca
Marijas iela 16
05.09. – 10.09. / 14:00 – 20:00, 11.09. / 12:00 – 18:00

PAŠNODARBINĀTAS EKONOMISKĀS VIENĪBAS PROTOTIPS
Apolonija Šušteršiča (NL/SI)
Izstāde un tikšanās ar mākslinieci
Marijas ielā 16
05.09.–10.09./14:00–20:00; 11.09./12:00–18:00

Berga Bazārs

SAPŅU MĀJAS
Arnis Balčus, Andris Vītoliņš
Fotogrāfija un gleznu izstāde
Elizabetes ielā 83/85
05.09. – 10.09. / 14.00 – 20.00, 11.09. / 12.00 – 18.00

TVAIKA ISTABA
Krišs Zilgalvis, Toms Veilands, Aigars Borneo un galerija Noass
Instalācija
Elizabetes iela 83/85
05.09. – 10.09. / 14.00 – 20.00, 11.09. / 12.00 – 18.00

ĶER GRĀMATU, ĶER NAUDU... BĒDZ! (KRĪZES SPECIĀLIZDEVUMS)
Kiprians Homorodeans (Ro/Fr)
Pie Humberta, Marijas iela 13, k. 2
05.09. / 11:00 – 17:00, 06.09. – 09.09. / 10:00 – 22:00, 10.09.- 11.09 /10:00 -01:00

MĀJAS SVĒTĪBA
Laura Ziemele, Renāte Pablaka, Laura Meļķe
Izstāde, satikšanās punkts
Elizabetes iela 83/85
05.09. – 10.09. / 14:00 – 20:00, 11.09. / 12.00 – 18.00

MUZEJS
Inga Meldere, Jānis Filipovičs, Romans Korovins, Guntis Jasotis, Daiga Krūze, Laura Prikule, Eva Vēvere, Krists Pudzens, Ieva Veita, Una Meiberga&Daba (Mārtiņš Dāboliņš)
Izstāde, pasākumu programma
Bijušajās Airbaltic biļešu kases Berga Bazārā (Elizabetes ielā 85a)
05.09. – 10.09. / 14:00 – 20:00, 11.09. / 12.00 – 18.00

VECRĪGA

ASINIS STINDZINOŠS PATIESĪBAS UN ATKLĀSMES ŠOVS „KURA TE NAV AITA?”
Aigars Bikše
Instalācija
Zigfrīda Annas Meirovica bulvārī 10 bijušajā tūrisma birojā
04. 09. – 11.09. / visu diennakti

MALTĪTE NEBALTĀM DIENĀM
Havjērs Garsija
Mākslas – ēdiena performance
RIXC Mediju telpa, 11. Novembra krastmala 35
04.09. / 20:00 – 22.00 un 23:00 – 01:00

METĀLS /KRENHOLMA
Eleonoras de Monteskjū (Fr/De),
Videoinstalācijas
ES māja, Aspazijas bulvāris 28, 1. stāvs
06.09. – 11.09. / 10:00 -18:00

ŠĶĒRSOJOT ROBEŽAS: DAŽĀDU MĀKSLINIECISKU STRATĒĢIJU RADĪŠANA
Saruna ar Taņu Ostojiču (Se/De)
ES māja, Aspazijas bulvāris 28, 1. stāvs
06.09. / 16:30

RADOŠO SAPŅU FABRIKA
Biedrība Mākslas telpa (Inese Baranovska Diāna Dimza-Dimme, Daiga Dupate, Inga Lāce)
Izstāde, sarunas, performances, radošās darbnīcas
NABAKLAB, Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 12

PROGRAMMAS „Brigāde” IDEJU TALKA
09. 09. / 18:00
NABAKLAB, Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 12

CENTRS

CILVĒKS + DIVRITENIS = 1
Filmu programma, radošās darbnīcas, lekcija
Miit, Lāčplēšana iela 10

MĀKSLAS GRĀMATU MAIŅAS PUNKTS
Lira, Baznīcas iela 8
 06.09. – 10.09. / 10:00 – 18:00 

BABA /BABETTE
Radošās darbnīcas
Baznīcas 37

ZVĒRI MAN!
Pauls Bankovskis
Radošā darbnīca
Satori, Lāčplēša iela 31

ARTIS
Ēriks Božis
Tinto, Elizabetes iela 61 
05.09. / 10:00 – 23:00, 05.09. – 10.09. / 08:00 – 24:00, 11.09. / 10:00 – 24:00

DIĀNAS PASAULES TŪRE
Izstāde un radošās darbnīcas
Tasty, Martas iela 1
05.09. – 11.09. / 14.:00 – 20:00

KONSULTĀCIJAS PAR DZĪVI
Sarunu punkts
PricewaterhouseCoopers, Kr.Valdemāra 19
04.09. / 19:00-22:00.

SK FILMU PROGRAMMA
Kino Rīga Pelēkā zāle, Elizabetes iela
5.-11.09./19:30

LIETU INTERNETS
Robs van Kranenburgs (NL)
Radošā darbnīca
LMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, 7 st.
15.09. – 17.09

SEKRETĀRES PIERAKSTI
Līga Laurenoviča
Fotogrāfiju un tekstu izstāde
LMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, 7st.
06.09. – 10.09. / 12:00 – 18:00

Miera iela

EIROĒDINĀŠANA JEB ĒDIENS CILVĒKIEM, KAS NOILGOJUŠIES PĒC MĀJĀM
Pāvels Braila (De/Md)
Izstāde
Miera iela 39
05.09. – 10.09. / 14:00 – 20:00, 11.09. / 12:00 – 18:0

LIFE AFTER PARTIES jeb SIENĀZĪŠU RUDENS
Miķelis Fišers
Gleznu izstāde
Miera iela 39
05.09. – 10.09. / 14:00 – 20:00, 11.09. / 12:00 – 18:00

VIENAS SEJAS TEĀTRIS
Semjons Haņins un dzejas grupa Orbīta
Dzejas performance un videoinstalācija
Melnais knābis, Miera iela 39
04.09. / 20:00, 05.09. – 11.09. / 19:00

SKAISTAIS LAIKS
Petra Petileta (CZ/LV)
Izstāde - performance
Miera iela 39
05.–10.09./14:00–20:00; 11.09./12:00–18:00

VIEGLIE DIMANTI
Marta Ģibiete
Instalācija
Miera iela 39
05.09. – 10.09. / 14:00 – 20:00, 11.09. / 12:00 – 18:00

Te...?
Ineta Sipunova
Videoinstalācija un objekti
Miera iela 39
05.09. – 10.09. / 14:00 – 20:00, 11.09. / 12:00 – 18:00

KAFIJA AR ORĀKLU
Izstāde, lasījumi, performances
Taka, Miera iela 10
05.09. – 10.09. / 14:00 – 20:00, 11.09. / 10:00 – 23:00
PROGRAMMA

IZVEIDOJIET PAŠI SAVU PASAULI! (Nr. 3)
IBK (Benžamēns Sabatjē) (FR)
Performance un instalācija

RĪGAS 58 ZĪMES
Kirils Kirasirovs, Emīls Rode, Oskars Veilands, Simona Veilande
Izstāde
Dad Cafe, Miera iela 17
05.09. – 10.09. / 14:00 – 20:00, 11.09. / 12:00 – 18:00

ATPAKAĻ DIVDESMITAJĀ
20. gadsimts, Miera iela 39 – 12
 05.09. – 11.09. / 12:00 – 19:00

100 GALVAS
Izolde Cēsiniece
Izstāde un radošā darbnīca
Miera iela 39
05.09. – 10.09. / 14.00 – 20.00, 10.09.

SPĪĶERI

TRANSFORMĀCIJA BURVĪBAS ZEMĒ
Izabellas Špengleres (De) filmas
Dirty Deal Café Melnajā zālē, Maskavas iela 12 a, ieeja bez maksas
04.09. / 19:30 – 24:00

APPLŪDUŠAIS MAKDONALDS
Superflex (Dk)
Videoinstalācija
kim?, Maskavas iela 12a
05.09. – 10.09. / 14:00 – 20:00, 11.09. / 12:00 – 18:00

MILĀNAS SINDROMS
Irina Špičaka
Fotogrāfiju izstāde
Dirty Deal Café  Maskavas iela 12/ k. 1
05.09. – 10.09. / 14:00 – 20:00, 11.09. / 12:00 – 18:00

ANDREJSALA

PUTNI ANDREJSALĀ
Radošā studija Peahen (Patricija Brekte, Madara Makare, Kristīne Kušnere)
Andrejostas 4, ieeja no upes puses, sarkanas durvis
04.09. – 05.09.

9 DZĪVĪBAS
Give Us Work (Dagnis Skurbe)
Gaismas instalācija
Kuģu piestātne Andrejostas iela 6
04.09. / 18:00 – 06:00

VEF

ES MIRSTU (ES DZĪVOJU)
Linda Blanka , Mārtiņš Blanks , Daiga Krūze, Kaspars Lielgalvis, Lita Liepa, Elīna Poikāne, Laura Prikule, Katrīna Sauškina, Ieva Veita, Eva Vēvere, Modris Svilāns, Toms Jansons, Anda Lāce, Sabīne Vekmane, Atis Jēkobsons, Valdis Jansons , Kate Krolle, Ilze Vanaga, Diāna Adamaite, Krists Pudzens, Dāvis Kaņepe, Santa Remere, Ilva Kļaviņa , Rasa Šulca, Inga Meldere, Miķelis Fišers, Iveta Vaivode, Krišs Salmanis
Izstāde
VEF Mākslas centrs, Ūnijas ielā 8, k.7, ieeja teritorijā no Bērzaunes ielas
 05.09. / 12:00 – 20:00, 07.09. -11.09. / 12:00 – 20:00

PILSĒTVIDE

(K)RITEŅBRAUCĒJI
Neformāla riteņbraucēju aktīvistu grupa
SURVIVAL KIT 2 norises vietas
04.09. – 11.09.


HAJEK A PORCAL
Lukašs Hajeks un Zdeneks Porcals (CZ)

 

Preses informācija:
Anda Kļaviņa
komunikācijas projektu vadītāja
Alberta iela 13, Rīga,
aklavina@yahoo.co.uk,
+ 317 26880458, 67039286

SK2

SK2 atbalst2SK2atbalst4Šveices vēstnSK2atbalst9SK2atbalst13SK2atbalst12SK2atbalst11

SK2atbalst4SK2atbalst5SK2atbalst10

SK2atbalst7SK2atbalst8

in english
    
© 2001-2010 LMC      developed by: ernests karlsons