24/11/2010
21/12/2010

UN CITI. Lekciju un sarunu cikls

Izstādi UN CITI papildinās lekciju un sarunu cikls

 
 

„Un Citi…” Lekciju/Sarunu Cikls

Izstādes „Un citi…” ietvaros notiks lekciju/sarunu cikls par 60. – 80. gadu Latvijas neoficiālajā mākslas videi nozīmīgām parādībām. Pasākumu sērija piedāvās jaunāko paaudžu pētnieku skatījumu uz tā laika fenomeniem kombinācijā ar laikabiedru atmiņām. Pasākumu cikls ir mēģinājumus iezīmēt padomju Latvijas mākslas vides netiešo saikni ar pasaules kultūras attīstības tendencēm, izcelt vietējās unikālās, bet savulaik vien šauram lokam zināmās radošās izpausmes un apzināt to turpinājumu mūsdienās. Cikla motivācija ir pārliecība, ka 30, 40 un pat 50 gadus senās mākslas parādības var kalpot par milzu iedvesmas avotu jaunradei un pašapziņai mūsdienās.

Lekciju/sarunu cikla kuratore ir Anda Kļaviņa.

Pasākumu sākums ir plkst. 18.00.
24.11. Kino kritiķa Dāvja Sīmaņa lekcija par režisora Mikelandželo Antonioni filmām.  Sarunā piedalās komponists Imants Zemzaris, mākslinieks Andris Grīnbergs u.c. .

30.11. Prof. Janīnas Kursītes lekcija par Anša Epnera filmu ‘’Lielvārdes josta” (1980). Sarunā piedalās filmas iedvesmotājs, igauņu mākslinieks Teniss Vints, mākslinieks Valdis Celms u.c. .

07.12. Saruna par neformālās mākslas vides kontaktiem ar ārvalstīm. Sarunā piedalās Andris Mellakauls, Jānis Borgs u.c. .

14.12. Dr Cēzara Ballestera (Bornmutas Universitāte, Lielbritānija) lekcija par poļu un čehu sirreālisma kino 60./70. gados. Sarunā piedalās mākslinieki Artūrs Riņķis, Eižens Valpēters u.c. .

21.12. Režisoru Alvja Hermaņa un Modra Tenisona saruna par Tenisona metateātri.

 

  
    
© 2001-2010 LMC      developed by: ernests karlsons