aicina piedalīties radošā darbnīcā LIETU INTERNETS   2010-09-08 18:10:55

 
 

Laikmetīgās mākslas festivāls "Survival kit 2" sadarbībā ar Liepājas Universitāti aicina piedalīties radošā darbnīcā LIETU INTERNETS, kuru vadīs innovāciju un mediju teorētiķis Robs van Kranenburgs no Nīderlandes.

Darbnīca notiks no 2010. gada 15. līdz 17. septembrim, Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā, Alberta ielā 13, 7. st., Rīgā

DARBNĪCAS UZSTĀDĪJUMS

 

LIETU INTERNETS („Internet of Things”, IOT) ir vīzija, kas šobrīd tiek izstrādāta un pieprasa diskusiju. Gadu gaitā cilvēka pamatvajadzības nav mainījušās. Mēs vēlamies būt mīlēti, gūt profesionālus sasniegumus, priecāties draugu lokā, nodrošināt savu ģimeni un just savu, lai arī nelielo, nozīmi pasaules un lietu kārtībā.  

Kas notiks, kad lietas, mājas un pilsētas kļūs „gudras”? Rezultāts iespējams būs kā lavīna, kas tikai sākas lēnām un pamazām.

Šobrīd IOT aplikācijas tiek ieviestas galvenokārt negatīvu iemeslu dēļ. loģistikā – lai novērstu zagšanu. E-veselības jomā –  cilvēkresursu trūkums, kura dēļ nepieciešama „gudro” māju būvniecība. No politikas viedokļa – lai nodrošinātu drošību, kontroli un uzraudzību publiskajā telpā. Mazumtirdzniecībā – preču novietošanas pārvaldība.

Darbnīcā LIETU INTERNETS Robs van Kranenburgs vēlas radīt scenārijus pozitīvām IOT izmantošanas iespējām, liekot uzsvaru uz kvalitatīvu mijiedarbību un IOT potenciālu sociālajā, komunikatīvajā un ekonomiskajā savienojumā starp cilvēkiem, cilvēkiem un lietām, cilvēkiem un viņu apkārtni.

Cīņa ar apkārtesošajām tehnoloģijām strauji tiek aizmirsta. Jaunākajām paaudzēm visu aptverošā pieslēguma vide šķiet dabiska, tāpēc tās pieņems IOT pavisam citādi – kā kaut ko pazīstamu un ērtu.

Tādēļ, daloties pieredzē par lokatīvajiem medijiem un hibrīdtelpām, apspriedīsim jaunākos rīkus un aplikācijas, kā arī jaunākās tendences: no mijiedarbības līdz rezonansei; no savrupības līdz ekoloģijai; no efektivitātes līdz pārpilnībai; no bailēm līdz priekam; no egoisma līdz solidaritātei.

Darbnīcas ietvaros „gudrais” dizains tiks definēts kā cilvēku, „gudro” priekšmetu, sensorjūtīgās vides un dizaina aģentūras attiecību kvalitāte. Tādejādi apliecinot to, ka internets un lietu internets nodrošina augošu indivīdu grupu līdzdalību tādos izbijušos makro ekonomikas jautājumos kā: enerģija, preces, komunikācija u.c. Plašāks nākotnes izpētes jautājums ir, cik lielā mērā šīs globālās tendences var ietekmēt plānošanu un lielus arhitektūras projektus: mobilitāte, transports (dažādu datu savietošana, konstrukcija un sabiedrības iesaistīšanās dizaina veidošanā).”

DALĪBA DARBNĪCĀ
Darbnīcā ir aicināti piedalīties jauno mediju, IT, dizaina, arhitektūras studenti un profesionāļi, kā arī citi interesenti. Pieteikšanās notiek līdz 12. septembrim, nosūtot īsu biogrāfiju un kodolīgu motivācijas vēstuli uz agnese.bite@gmail.com.

! Darbnīca notiks angļu valodā
! Dalībniekus, kuru rīcībā ir Arduino mikroshēmas, lūdzam tās un dažādus papildmateriālus (vadus, sensorus, led spuldzītes, rezistorus utt.) ņemt līdzi.

Informācija par darbnīcas uzstādījumu un programma angļu valodā atrodama pielikumā.

Kontaktinformācija:
Agnese Bite
Agnese.bite@gmail.com
Tel.: 29123197

www.survivalkit.lv

Darbnīcu organizē
: Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Liepājas Universitāti.

Darbnīca tiek organizēta Liepājas Universitātes projekta 'Jauno mediju mākslas izglītības attīstība Liepājā' (sadarbības līguma nr. LV0086) ietvaros. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta, kā arī ar Liepājas Domes finansiālu atbalstu.

  
    
© 2001-2010 LMC      developed by: ernests karlsons