3.martā, plkst. 18.00 Jāņa Gaiļa lekcija „Mākslas darbs un psihoanalīze”   2010-03-03 00:00:00

 
 

MĀKSLAS DARBS UN PSIHOANALĪZE

 

 

Laikmetīgās mākslas centrā trešdien, 2010.gada 3.martā, plkst. 18.00 notiek Jāņa Gaiļa lekcija „Mākslas darbs un psihoanalīze”.

Paneļdiskusijā piedalās LU filozofijas profesors Igors Šuvajevs, RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras vadītāja, asoc.prof. Gunta Ancāne un mākslas kritiķe Helēna Demakova.

 

"Ko nozīmē mākslasdarbs ? Ar ko atšķiras mākslas izstādē redzams objekts, kas neattēlo neko, no objekta, kas attēlo Neko ? Ko nozīmē zīmējums, piemēram, māksliniekam Harijam Brantam ? Un ko tas nozīmē mākslas kolekcionāram ?

Māksla neatstāj vienaldzīgu. Bet kāds, īsti, ir mākslas darbs ? Kāds ir tas darbs, ko veic māksla ? Kas kopīgs un kas atšķirīgs mākslas un sapņa darbam ? Uz ko balstās mākslasdarba izraisītās sajūtas ?

Un kas par to visu būtu sakāms psihoanalīzei ? Kā šos jautājumus konceptualizē Zigmunds Freids, Žaks Lakāns, Žerārs Važmans (Gérard Wajeman) un Fransuā Reņo (François Regnault)?" 

 

 

Jānis Gailis ir psihoanalītiķis Parīzē, Jaunās lakānisma skolas korespondētājbiedrs, Obonas Medicīniski-psiholoģiski-pedagoģiskā centra galvenais ārsts.

 

Lekcija „Mākslas darbs un psihoanalīze” notiek Laikmetīgās mākslas centra Izglītības programmas ietvaros. LMC Izglītības programma ir humanitāro un sociālo zinātņu profesionāļu lekciju cikls ar mērķi aplūkot laikmetīgās mākslu mijiedarbē ar citām kultūras nozarēm un sociālpolitiskajiem procesiem. Pasākums notiek reizi mēnesī un ietver lekciju un paneļdiskusiju.

 

Lekcija notiek Laikmetīgās mākslas centrā Alberta ielā 13, 7.stāvā. Ieejas maksa Ls 1,5.

 

Lūgums pieteikt savu dalību Andai Kļaviņai: 26880458 vai aklavina@yahoo.co.uk.

  
    
© 2001-2010 LMC      developed by: ernests karlsons