Mākslinieka Jespera Nordāla darbu pezentācija   2009-07-08 00:00:00

 
 

Laikmetīgās mākslas centrā trešdien, 8. jūlijā, pulksten 19.00 notiks mākslinieka Jespera Nordāla (Stokholma) darbu prezentācija. Līdzās savai jaunākajai filmai The t.A.T.u. project (2009), kas runā par krievu popmūzikas dueta sociālo un politisko nozīmi, mākslinieks izrādīs arī Karostā tapušos video Crazy Girls (2001) un Field Trip (2002).

 

Videodarbā Crazy Girls (2001) desmit gadus jaunās Agnese, Annija un Katrīna izpilda popmūziķu Britnijas Spīrsas un ABBA Teens dejas, pārvietojoties par dzimtās Karostas teritoriju. Viegla spriedze jaušama gan grupas iekšienē – dēļ dalībnieču atšķirīgajām interesēm, gan tās attiecībās ar apkārtējo vidi, kas ir absorbējusi šķietami nesavienojamus arhitektoniskus un politiskus elementus no Latvijas pagātnes. 


Videofilma Field Trip (2002) ir ceļojums pa Karostu gida pavadījumā, kas atklāj šīs vietas kā bijušās krievu militārās nometnes vēsturi.


Filma The t.A.T.u. project (2009) ir tapusi, māksliniekam gadu dzīvojot Maskavā, un tā ir vizuāls pētījums par popgrupas t.A.T.u. sociālo un politisko nozīmi.


Jespers Nordāls ir mākslinieks, kurš izmanto video, tekstu un attēlus, lai runātu par sociāliem un politiskiem jautājumiem, īpaši pievēršoties dzimtes un ekonomiskajām struktūrām. Viņš darbojas arī kā filmu programmu, semināru un izstāžu kurators.

 

Jespera Nordāla darbu prezentācija notiek LMC Izglītības programmas ietvaros. Tās mērķis ir veicināt informācijas apriti par laikmetīgās mākslas aktivitātēm Latvijā un sniegt māksliniekiem iespēju publiski runāt par savu radošo darbību un iesaistīties diskusijā ar citiem māksliniekiem un mākslas kritiķiem.

 

Uz pasākumu ir aicināti mākslinieki, mākslas kritiķi un visi interesenti.

 

Jespera Nordāla darbu prezentācija notiks angļu valodā Laikmetīgās mākslas centrā Alberta ielā 13, 7.stāvā.

 

Lūgums pieteikt savu dalību Andai Kļaviņai: aklavina@yahoo.co.uk vai 26880458.

 

LMC Izglītības programmu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Prezentāciju atbalsta: Ziemeļu Kultūras Punkts

 

The image “http://www.saksala.org/art-projects/images/logo-nordic-culture-point.png” cannot be displayed, because it contains errors.

 

Tālāk informācija: www.lcca.lv.

 

  
    
© 2001-2010 LMC      developed by: ernests karlsons