Seminārs par radošiem risinājumiem kultūras attīstībai   2009-06-05 00:00:00

 
 

 

Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija (LKNVOA) š.g. 5. jūnijā rīko semināru “Kultūra un krīze – risinājumi”, kura centrā būs jautājumi par inovatīviem risinājumiem kultūrpolitikās – kā kultūrpolitika un kultūras organizācijas var reaģēt un mainīties krīzes apstākļos. Semināru vadīs Dr. Dragans Klaičs (Nīderlande).    

 

Seminārs “Kultūra un krīze – risinājumi” notiks 2009. gada 5. jūnijā plkst. 10:00-17:00 galerijā Betanovuss (AB dambis). Seminārs notiek angļu valodā. Pieteikšanās līdz 29. maijam, nosūtot aizpildītu pieteikuma anketu uz e-pastu zane@theatre.lv.
Dalības maksa: LKNVOA biedriem – bez maksas, pārējiem – 10 Ls.
Pieteikuma anketa šeit
Semināru atbalsta – Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Šis būs jau otrais notikums LKNVOA iecerētajā semināru un diskusiju sērijā NVO un kultūras sektora kapacitātes stiprināšanai. Pirmais seminārs „Alternatīvā kultūras ekonomika: pieredze un piemēri” vieslektora Endrjū Grifa Patersona (Andrew Gryf Paterson) vadībā notika 15.maijā un pulcēja ap 20 kultūras NVO pārstāvju.

Semināru “Kultūra un krīze – risinājumi” vadīs teātra zinātnieks un kultūras analītiķis Dr. Dragans Klaičs (Dragan Klaic). Semināra mērķis ir, balstoties aktuālo kultūras sektora norišu analīzē Latvijā un Eiropā, izstrādāt argumentus un iezīmēt potenciālās stratēģijas kultūras organizāciju un it īpaši NVO darbībai ekonomiskās krīzes apstākļos un turpmāk. Tā būs interaktīva darbnīca (workshop), kas paredz aktīvu līdzdalību diskusijās un darba grupās, kopīgi veidojot izpratni par ekonomiskās krīzes cēloņiem un meklējot stratēģiskus risinājumus kultūras laukā. Dalībnieki ir aicināti pirms semināra izlasīt vairākus rakstus, kas drīzumā tiks publicēti kultūrpolitikas portālā www.culturelab.lv.
Semināra galvenā mērķauditorija ir kultūras nevalstisko organizāciju pārstāvji, taču tas ir atvērts visiem interesentiem, kam aktuāla šķiet radoša pieeja krīzes pārvarēšanā un kopīgas platformas veidošana kultūras interešu aizstāvībai.

Pasniedzējs, pētnieks un rakstnieks Dr. Dragans Klaičs (www.draganklaic.eu) ir ir Felix Meritis Foundation (Amsterdama) pastavīgais loceklis un Leidenes universitātes profesors. Viņa darbības jomas ir mūsdienu skatuves māksla, Eiropas kultūras politika, kultūras attīstības un starptautiskās sadarbības stratēģijas, starpkulturālisms un kultūras atmiņa. Dragans Klaičs ir vadījis Nīderlandes Teātra institūtu (1992-2001) un bijis Eiropas Mākslas un kultūras mantojuma foruma (EFAH, tagad – Culture Action Europe) prezidents (2001-2004). Dragans Klaičs regulāri seko līdzi situācijai Latvijā, 2004. gadā pēc Kultūras ministrijas un Latvijas Jaunā teātra institūta ielūgma Dragans Klaičs vadīja semināru Kultūras ministrijas darbiniekiem par kultūrpolitikas stratēģijām un kultūras atbalsta mehānismiem. Nesen latviešu valodā izdota Dragana Klaiča grāmata “Iztēle bez robežām. Ceļvedis starptautiskai sadarbībai kultūrā” (izdevējs – biedrība Culturelab), bet grāmatu „Eiropa kā kultūras projekts”, kuras tapšanā kā pētnieks piedalījies Dr. Dragans Klaičs, iespējams lejuplādēt šeit:
http://www.eurocult.org/uploads/docs/712.pdf.

Lūdzm ņemt vērā, ka pilnvērtīgai semināra norisei dalībnieki aicināti apmeklēt pilnu semināra laiku!

 

  
    
© 2001-2010 LMC      developed by: ernests karlsons